Simona Vojtěšková (*1986) žije a tvoří umění v Brně.

Aktuálně pracuje nejvíce s akrylovými barvami na plátně, v jejím portfoliu však najdete i akvarel na papíře a betonové obrazy, které tvoří společně se svým manželem, architektem Jiřím Vojtěškem, pod názvem Litone. Její obrazy visí v soukromých sbírkách v České republice, ale i po celém světě. A ať už se jedná o malbu nebo o beton, její rukopis je v obou případech jasně rozpoznatelný.

Malby Simony Vojtěškové jsou charakteristické živými barvami. Zdrojem její inspirace je divoká a současně křehká příroda. Autorka sama sebe vnímá jako člověka patřícího do generace, která by měla teď a tady začít řešit postupující devastaci ekosystému. Ze stavu životního prostředí na ni doléhá tíha a vnitřní zmatek z toho, že jako jedinec tomu nedokáže předejít. Vnitřní tíhu rozpouští při malbě na plátno. Samotný proces je pro ni uspokojivější než výsledek. Svými obrazy balancuje vlastní pocity a sama sebe nutí k pozitivnímu nastavení mysli. 

Autorka je odjakživa velice vizuální člověk. Kromě umělecké tvorby se vždy zajímala i o architekturu a fotografii. Řídí se zejména svým instinktem, proto se u ní střídají fáze intenzivní tvorby a fáze útlumu. Popohání ji touha prozkoumat určitou barvu nebo barevnou kombinaci.

Simona Vojtěšková absolvovala v roce 2012 magisterský obor Politologie na Masarykově univerzitě v Brně. 

Její práci můžete sledovat na Instagramu nebo na Facebooku

Výstavy:

leden 2023 - březen 2023, Těšínské divadlo, Český Těšín

prosinec 2022 - březen 2023: Pasáž českého designu, Praha

červen 2022: Pura Vida, Brno, samostatná výstava

červen 2022: U jednoho stolu, Praha: samostatná výstava

únor 2022: Café POLE, Brno, společná výstava Art Mums United

říjen 2021: Art Gallery Brno, Beton a barvy, samostatná výstava

září 2020: Czech Design Week, Praha

červen 2020 - dosud: Poppy Beans Coffee, Brno